Oturma Odası (Salon Takımı) Nasıl Olmalı?


 • Paylaş :
Oturma odamız, evde yaşayan herkesin bir araya geldiği, konuklarımızı ağırladığımız, evin başlıca bölümüdür. Bu nedenle dekorasyona girişirken genellikle önceliklidir.  Dahası dışarıdan gelenlerin ilk olarak evin bu bölümünü görmesi oturma odasını dekore ederken göz ardı edemeyeceğimiz bir husustur.
 
Salonumuzu dekore ederken alan genişliği ilk belirleyenimiz olacaktır. Dekorasyon beğenimizi hayata geçirirken salonumuzun büyüklüğünü göz önünde bulundurmamız yerinde bir tasarım için çok önemlidir. Örneğin büyük bir salonda odak noktası genellikle orta sehpa olacaktır, orta sehpanın hatlarıyla diğer mobilyaların hatlarının uyumlu olması salonunuza bütünlük katacaktır. Diğer ihtimalde salonunuzun küçük olduğunu düşünürsek her boşluğu akıllıca değerlendirmek durumunda olmalısınız. Tüm duvarı kaplayan raflar ve ergonomik eşyalar bu konuda hayli işinize yarayabilir.
 
Salonumuzu dinlenmek ve konuklarımızla bir araya gelmek amacıyla kullandığımızdan eşyaların konforu son derece önemlidir. Eşyalarımızı seçerken mobilyalarımızın rahatlığı ilk önceliğimiz olmalı. Salon dekorasyonunda ilk etapta aklımıza koltuklar, tv ünitesi masa ve sandalyeler gelse de halı seçimini göz ardı etmemeliyiz. Yanlış ebat ve renkte halı seçimi salonumuzu çirkin gösterip mobilyalarımızı gölgede bırakabilir. Eğer mütevazı bir salona sahipsek duvar kâğıtları salonumuza sandığımızdan daha hoş bir hava katabilir, dekorasyonumuzu hareketlendirebilir. Küçük salonlarda duvar kâğıdının yalnızca bir duvara uygulanması daha uygun olur. Böylece salonunuzu boğmamış olursunuz.
 
Yemek bölümü ve salonun birleşik olduğu açık yaşam alanlarında geniş alanı dolu göstermek önem kazanacaktır. Ahşap konsollar hem kullanışlı olacak hem de boşluğu dolduracaktır. Oturma odamızın geometrisi dekorasyonda seçim yaparken bir diğer belirleyici faktördür. Örneğin salonununuz alışıla gelmişin dışında uzun ve darsa mobilyalarınızı buna göre seçip yerleştirmeniz gerekecektir. Böyle bir salonda orta sehpa çok farklı konumlanacaktır.
 
Oturma odamızı güzelleştirirken burada sayamayacağımız pek çok şey kullanabiliriz. Sayısız obje, duvar kâğıtları, resimler ve aynalar bunlara örnek verilebilir. Resimler ve duvar kâğıtları duvarları süslediği gibi aynalar yaşam alanınızı daha geniş gösterecektir.
 
Oturma odası dekore edilirken diğer bir önemli konu renklerin uyumudur. Dikkat çekici bir tarza sahipseniz cesur renkler seçebilirsiniz böyle bir durumda diğer eşyalarla seçtiğiniz renkler uyum sağlamalı aksi halde göze hoş gelmeyen kötü bir dekorasyona neden olabilirsiniz. Diğer durumda mobilya ve halılarınızın fazlaca sade olduğunu var sayarsak renkli minder ve yastıklarla dekorasyonunuzu canlandırabilirsiniz. 
Oturma Odası (Salon Takımı) Nasıl Olmalı?
Oturma Odası (Salon Takımı) Nasıl Olmalı?
Oturma Odası (Salon Takımı) Nasıl Olmalı?
Oturma Odası (Salon Takımı) Nasıl Olmalı?
Oturma Odası (Salon Takımı) Nasıl Olmalı?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Dörtyol Köşe Takımı Modelleri

  Detaylı İncele

  Klasik Mi, Modern Mobilyalar Mı Tercihiniz?

  Detaylı İncele

  Dar Alanlar İçin İdeal Yemek Odası Takımı

  Detaylı İncele

  Salonunuzu Nasıl Dekore Etmelisiniz?

  Detaylı İncele

  Komple (full) Düğün Paketi Ne Demek?

  Detaylı İncele

  Dörtyol'da Düğün Paketi Mobilyaları

  Detaylı İncele

  Dörtyol Şık Kanepe Modelleri

  Detaylı İncele

  Antakya'da Modern Köşe Takımları

  Detaylı İncele

  Hatay'da Yatak Odası Modelleri

  Detaylı İncele

  Yatak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Detaylı İncele

  TV Ünitesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

  Detaylı İncele

  İnci Home da Neler Var?

  Eviniz İçin Her Şey

  Nakliye Hizmetleri

  Telefonla Sipariş

  Kolay Değişim

  YENİ TASARIM ÜRÜNLER

  Tıkla Ara